dnd, d&d dungeons and dragons
 
Olejów na Podolu
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona główna ˇ Artykuły ˇ Galeria zdjęć ˇ Forum strony Olejów ˇ Szukaj na stronie Olejów ˇ Multimedia
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona główna
  Strona główna
  Mapa serwisu

Olejów na Podolu
  Artykuły wg kategorii
  Wszystkie artykuły
  Galeria zdjęć
  Pokaz slajdów
  Panoramy Olejowa 1
  Panoramy Olejowa 2
  Panoramy inne
  Stare mapy
  Stare pocztówki Olejów
  Stare pocztówki Załoźce
  Stare pocztówki inne
  Stare stemple 1
  Stare stemple 2
  Multimedia
  Słownik gwary kresowej
  Uzupełnienia do słownika
  Praktyczne porady1
  Praktyczne porady2
  Archiwum newsów
  English
  Français

Spisy mieszkańców
  Olejów
  Trościaniec Wielki
  Bzowica
  Białokiernica
  Ratyszcze
  Reniów
  Ze starych ksiąg

Literatura
  Książki papierowe
  Książki z internetu
  Czasopisma z internetu

Szukaj
  Szukaj na stronie Olejów

Forum
  Forum strony Olejów

Linki
  Strony o Kresach
  Inne przydatne miejsca
  Biblioteki cyfrowe
  Varia
  Nowe odkrycia z internetu

Poszukujemy
  Książki

Kontakt
  Kontakt z autorami strony

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Olejów na Podolu
Aktualnie na stronie:
Artykułów:1281
Zdjęć w galerii:1876

Artykuły z naszej strony
były czytane
5880412 razy!
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Jeśli chodzi o wydruk tekstów artykułów z naszej strony - czyli samej treści, bez kolorowego tła, kolumn po lewej i ozdobnego bannera, polecam Wam włączać wydruk przez ikonę drukarki po prawej strony u dołu każdego artykułu.A teraz właściwa część porady, czyli o wydruku zdjęć. Inspiracją były tu fotografie z jesieni 2008 roku z Olejowa. Bardzo miłe uczucie, gdy, można powiedzieć "w tle" - na stole w domu starszej pani, współczesnej mieszkanki Olejowa - zauważyłem wydruki materiałów z naszej strony, w tym także starych zdjęć.

Niestety - te ostatnie na zwykłym, "drukarkowym", miękkim papierze. Ja sam kilka lat temu odkryłem zalety papieru fotograficznego i propaguję to rozwiązanie wśród rodziny i znajomych. I zawsze z pozytywnym skutkiem: nikt kto raz spróbuje tak drukować, nie pożałuje. Po prostu jakość jest nieporównywalna.

I teraz spróbuję "propagandy" wśród Użytkowników i Gości strony "Olejów na Podolu". Moi drodzy, nawet nie wiecie, co tracicie. Doradzam Wam wypróbowanie tej techniki. Żaden kłopot: w najbliższym sklepie komputerowym czy nawet jakimś markecie poszukajcie PAPIERU FOTOGRAFICZNEGO DO DRUKAREK KOMPUTEROWYCH. Najlepiej błyszczącego (taki zresztą najłatwiej kupić), w formacie A4. I na początek jakiś tańszy gatunek. Technika poszła do przodu, różnice jakości w porównaniu z droższymi papierami "markowymi" nie są zbyt wielkie, zaś różnica w cenie - znacząca. Przynieście ten nowy papier do domu, włóżcie jeden arkusz do drukarki i wydrukujecie jakieś zdjęcie czy obrazek. Tak po prostu, bez żadnych ustawień. Zapewniam, że będziecie pozytywnie zaskoczeni. Różnica jak między gazetą (zwykły papier "drukarkowy") a kolorowym tygodnikiem (papier fotograficzny). A poszło tyle samo atramentu, co i tak zużylibyście (czy raczej: zmarnowalibyście) na wydruk na zwykłym papierze.

Do tego można ten wydruk ulepszyć, czyli będzie jeszcze ładniejszy, gdy komputer się dowie, że ma drukować na papierze fotograficznym. Taki druk trwa dużo dłużej - powierzchnia jest dokładniej pokrywana farbą - no i zużywa się więcej atramentu. Ale na nowych kolorowych drukarkach będzie to już prawdziwe zdjęcie.

Nie jest to wcale takie trudne, co opiszę poniżej. W każdej nowej drukarce jest załączony jakiś program do wydruku zdjęć. Opiszę tu ten z drukarko-skanera firmy Epson. W innych modelach dołączone programy pewnie różnią się wyglądem, ale zasadę działania i funkcje mają podobne -

1) wybrać zdjęcie/zdjęcia do wydruku,
2) wybrać gatunek i rozmiar papieru,
3) wybrać ile zdjęć ma być wydrukowanych na 1 arkuszu (można jedno, lub 2, 3 czy 4 itp. - program wtedy odpowiednio dopasuje wielkość obrazków),
4) wcisnąć przycisk drukowania i po chwili cieszyć się efektem końcowym.

W oprogramowaniu przykładowej drukarki tak wygląda ekran wyboru rodzaju papieruJa sam używam obecnie dwóch gatunków papieru. Nie kosztowały zbyt drogo, no i mogłem je kupić niedaleko domu. Zupełnie "niemarkowy" papier A4 do większych wydruków (paczka 30 arkuszy za kilkanaście złotych). I średniej klasy papier EMTEC: 50 arkuszy w formacie pocztówkowym 10 x 15. Ten ostatni idealnie się nadaje do druku zdjęć - nie trzeba ich potem przycinać.

Zachęcam więc Was do zakupu takiego papieru na próbę. Niedługo opublikujemy na stronie mały prezent: obrazek z Matką Boską z Podkamienia, który - jeśli zechcecie - będziecie mogli sobie sami wydrukować (najlepiej właśnie na papierze fotograficznym). Ta reprodukcja wisiała w domach wielu naszych przodków na Kresach, w tym w olejowskim domu Krzywych, w którym mieszkał mój dziadek Michał Dajczak, zięć Michała Krzywego.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Komentarze
Brak komentarzy.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © Kazimierz Dajczak & Remigiusz Paduch; 2007-2020