Galeria zdjęć
Dodane przez Remek dnia Stycznia 12 2009 01:17:06
Jak dodawać zdjęcia do naszej galerii?

Są dwa sposoby.

A) Możecie po prostu wysłać zdjęcie do któregoś z administratorów. Nasze adresy e-mail są w panelu "Kontakt".

lub:

B) Możecie dodać je samemu, według poniższej instrukcji.

Przede wszystkim musicie być zarejestrowanym Użytkownikiem, bo tylko tacy mogą sami dodawać zdjęcia. Nowości nie pojawiają się automatycznie - musi je najpierw zaakceptować ktoś z administratorów. Czasami zmieniamy tytuł lub poprawiamy opis, ewentualnie umieszczamy zdjęcie w innym albumie, np. specjalnie dla Was założonym.

Generalnie staramy się też stosować zasadę, żeby ostatnio dodane zdjęcia trochę "powisiały" (co najmniej tydzień) na naszej stronie głównej, jako miniaturki. Więcej ludzi je wtedy ogląda, niż gdyby zostały za szybko przykryte przez kolejne fotografie. Nie zawsze się to jednak uda dotrzymać. Są okresy, gdy długo nic nowego nam nie dochodzi, ale są i takie że tych nowości mamy bardzo dużo, aż tworzą się zatory w kolejce.

Teraz opiszę całą procedurę.

Przede wszystkim, najpierw przygotujcie w Waszym komputerze zdjęcia do wstawienia. W ich nazwie nie może być polskich liter ani pustych spacji; zamiast tych ostatnich stosujcie "_" (podkreślenie), czyli np. olejow_panorama.jpg, harbuzow11.jpg itp. Jeśli tego nie spełnicie, system automatycznie odrzuci Wasze fotografie, a my - administratorzy - nawet ich nie zobaczymy. Tak działa system Extreme Fusion, w którym zrobiliśmy stronę i nie mamy na to żadnego wpływu.

Żeby zdjęcia nie zajmowały zbyt dużo miejsca na serwerze, musieliśmy ograniczyć ich dopuszczalny rozmiar. Obecnie szerokość i wysokość zdjęcia nie mogą przekroczyć 2000x1800 pikseli, a wielkość nie więcej niż 500 kB.

Po zalogowaniu na stronę zerknijcie najpierw na ramkę "W poczekalni" (po prawej stronie, pod panelem logowania). Jest tam też liczba nadesłanych fotografii.Po poprawnym dodaniu na serwer każdego Waszego zdjęcia liczba ta będzie się zwiększać o 1. W ten sposób będziecie wiedzieć, czy operacja się udała.

Samo dodawanie wygląda następująco:

1) U góry w lewej kolumnie, poniżej kontaktu z autorami, jest mała ikonka dyskietki i napis "Dodaj"2) Po kliknięciu na niego rozwinie się lista. Wybieramy z niej pozycję "Dodaj zdjęcie"3) Następnie wypełniamy wszystkie pola formularza. Wpisujemy tytuł zdjęcia i jego krótki opis. Potem trzeba wybrać zdjęcia ze swojego dysku twardego, poprzez polecenie "Przeglądaj". Następnie wybrać album, w którym chce się umieścić zdjęcie. Jeśli nie ma tam jeszcze albumu Waszej rodziny, wybierzcie pierwszy dowolny. Administratorzy (czyli głównie Kaz, który na stronie olejowskiej najczęściej zajmuje się fotografiami) założą Wam na pewno oddzielny album przy akceptacji zdjęcia. Można też z góry, przed dodawaniem zdjęć, poprosić administratora o założenie takiego albumu.Po zakończeniu klikamy na przycisk "Dodaj zdjęcie" u dołu okna.

I to wszystko. Jeśli operacja się udała, w ramce "W poczekalni" ilość oczekujących fotografii zwiększyła się o jedną.

Gdyby zdjęcie się nie dodało, lub gdybyście mieli z tym jakieś inne kłopoty, prosimy o kontakt z administratorami strony.