dnd, d&d dungeons and dragons
 
Olejów na Podolu
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona główna ˇ Artykuły ˇ Galeria zdjęć ˇ Forum strony Olejów ˇ Szukaj na stronie Olejów ˇ Multimedia
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona główna
  Strona główna
  Mapa serwisu

Olejów na Podolu
  Artykuły wg kategorii
  Wszystkie artykuły
  Galeria zdjęć
  Pokaz slajdów
  Panoramy Olejowa 1
  Panoramy Olejowa 2
  Panoramy inne
  Stare mapy
  Stare pocztówki Olejów
  Stare pocztówki Załoźce
  Stare pocztówki inne
  Stare stemple 1
  Stare stemple 2
  Multimedia
  Słownik gwary kresowej
  Uzupełnienia do słownika
  Praktyczne porady1
  Praktyczne porady2
  Archiwum newsów
  English
  Français

Spisy mieszkańców
  Olejów
  Trościaniec Wielki
  Bzowica
  Białokiernica
  Ratyszcze
  Reniów
  Ze starych ksiąg

Literatura
  Książki papierowe
  Książki z internetu
  Czasopisma z internetu

Szukaj
  Szukaj na stronie Olejów

Forum
  Forum strony Olejów

Linki
  Strony o Kresach
  Inne przydatne miejsca
  Biblioteki cyfrowe
  Varia
  Nowe odkrycia z internetu

Poszukujemy
  Książki

Kontakt
  Kontakt z autorami strony

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 30
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 579
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: ~Bogoslawski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~henryksliwa
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 248
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Stanislaw (46 pkt.)
3) ~zdzich (31 pkt.)
4) ~Przybos (27 pkt.)
5) ~Jerzy Wodecki (26 pkt.)
6) ~edward (24 pkt.)

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Zobacz Temat
Olejów na Podolu | Forum olejowskie | Szukam informacji / proszę o pomoc
Autor Plan Białokiernicy - prośba o pomoc
^Remek
Administrator

Dodane dnia 11-12-2007 04:42
Może ktoś z naszych Czytelników ma w rodzinie jakąś starszą osobę, dobrze pamiętającą wioskę Białokiernicę?

Chcielibyśmy umieścić na naszej stronie dokładny plan ze spisem zagród, taki jak istniejące plany Olejowa, Trościańca Wielkiego i (już niedługo) Bzowicy.

Wstępna wersja planu już jest gotowa, możecie ją zobaczyć tutaj.

http://www.olejow.pl/kaz/bialokiernica1.jpg


Układ budynków (54, wliczając cerkiew) został przerysowany z polskiej mapy topograficznej z 1939 roku, a więc tuż sprzed wojny. Bieg dróg i ścieżek jest na pewno prawidłowy, budynków być może było trochę więcej.

Niestety, poza cerkwią grekokatolicką nie możemy rozpoznać ANI JEDNEGO budynku. I nie mamy już kogo zapytać. Wśród naszych krewnych i innych informatorów kresowych nie ma już ani jednej osoby pamiętającej Białokiernicę.

Dlatego potrzebujemy tu Waszej pomocy. Każda - nawet najmniejsza - informacja się przyda, choćby o kilku rozpoznanych zagrodach. Może następne osoby rozpoznają kolejne budynki? Trzeba się śpieszyć, dopóki jest jeszcze kogo o to zapytać. Ponieważ tu w Polsce starsi ludzie zwykle nie mają komputerów, przygotowaliśmy wersje gotowe do wydruku. Możecie je pobrać pod tym adresem:

http://www.box.net/shared/euzq7rsiyz

Są one w uniwersalnym formacie PDF i można je drukować w dowolnym komputerze na dowolnej drukarce. Przygotowaliśmy trzy wersje: jedno- dwu- i czterostronicową (czasem starszym ludziom wygodniej jest czytać/oglądać wydruki w większym formacie). Wydruki kilkustronicowe są tak zrobione, że po przycięciu można je wygodnie sklejać, bez pustych miejsc na połączeniach (kolejne strony zachodzą lekko na poprzednie).

Bardzo prosimy o pomoc.

Administratorzy strony internetowej
"Olejów na Podolu"
Edytowane przez Kazimierz dnia 11-07-2012 23:37
www.porcelanki.net Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Plan Białokiernicy - prośba o pomoc
^Kazimierz
Administrator

Dodane dnia 11-12-2007 21:44
Może ktoś zweryfikuje poniższe nazwiska?
Półtorak Jan - sołtys
Dajczak Antoni syn Szymona - "Szymki"
Wojtyna Władysław
Sokołowski
Półtorak Andrzej
Kusiakiewicz
Rusinowski
Kaczan
Kusiak?
Gierc do 1933r.
Grześków
Jamborski
Hładun
Wodecki Józef i Ewa
Koryń
Bielecki
Brzezicki
Olender
Ochman
Krzyżanowski Wojciech i Maria zd. Daszkiewicz


-
Pozdrawia
Kazimierz Dajczak
Babimost
http://olejow.pl
Edytowane przez Kazimierz dnia 11-05-2008 23:11
http://olejow.pl/news.php Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Plan Białokiernicy - prośba o pomoc
~ulcia211066
Użytkownik

Dodane dnia 24-05-2008 23:46
Wodecki Józef i Ewa 4 dzieci Władysław,Antoni,Michał,Karol(Michał i Karol żyją)mieszkali w Białokiernicy.Obecnie mieszkają na Zamojszczyźnie.



Moja babcia Maria Krzyżanowska(Daszkiewicz)mąż Wojciech 6 dzieci Michalina,Władysław,Michał,Jan,Edward i Zofia też mieszkali w Białokiernicy.W 1945 wyjechali na Zamojszczyznę bez Wojciecha i Edwarda(zmarli przed wyjazdem do Polski)Obecnie żyje tylko Zofia Nocek(Krzyżanowska).Proszę o wpisanie ich do listy mieszkańców Białokiernicy.



Wodecki Józef i Ewa mieszkali w domu nr 28



Wodeccy mieli jeszcze jednego syna Józefa był najstarszy ,zabrali go do pracy w Niemczech.Nigdy się nie odnalazł.
7194877 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Plan Białokiernicy - prośba o pomoc
^Remek
Administrator

Dodane dnia 03-06-2008 15:28
Witam Panią. Ja obecnie opracowuję nowy plan Olejowa. Prace idą bardzo powoli niestety, bo tu na miejscu już nawet nie mam kogo dopytać, czy wyjaśnić wątpliwości.

Ale już przynajmniej bliżej niż dalej końca tych robót. A zaraz po Olejowie chciałbym zająć się Białokiernicą.

I tu pytanie do Pani: czy ma Pani łatwy i częsty kontakt z panią Krzyżanowską i panem Wilkiem? W innym miejscu na forum wspomniała Pani, że ich zna osobiście. Ja mam z nimi tylko kontakt pośredni, przez księdza Antoniego Bezpalko, ale on już zajmuje się tematem Bzowicy.

A może ma Pani taki wygodny kontakt z innymi osobami dobrze pamiętającymi Białokiernicę?

Mamy listę części zagród Białokiernicy od naszego użytkownika, Pana Józefa Masztelerza. Są to wymienieni po kolei mieszkańcy tej głównej ulicy, biegnącej na osi lewo-prawo do cerkwi. Plus różne "luźne" nazwiska z innych źródeł (w tym od Pani). Kłopot w tym, że te zagrody z głównej ulicy nie zostały oznaczone na naszym planie, a dodatkowo jest ich więcej niż domów na tejże ulicy na naszym rysunku. Więc nie wiem jak to dopasować.

Gdyby ktoś starszy z Białokierniczan mógł tą listę obejrzeć, postawić cyferki przy domach na planie, pasujące do nazwisk z listy, czy jeszcze duże kropki w miejsce brakujących na rysunku domów (w komputerze zostałyby naniesione) - byłbym bardzo szczęśliwy. I warto tą sprawę przypilnować - dopóki jest jeszcze kogo zapytać. Ja już nie mam takiej możliwości dla Olejowa, czego bardzo żałuję.

Proszę o wiadomość, czy mogłaby Pani w takim kontakcie z kimś starszym dopomóc. Mój wspólnik Kaz przesłałby wtedy Pani komplet naszych materiałów, czyli listę zagród od Pana Masztalerza i plan do wydruku.

Pozdrawiam ze Stargardu Szczecińskiego.
www.porcelanki.net Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Plan Białokiernicy - prośba o pomoc
~ulcia211066
Użytkownik

Dodane dnia 08-06-2008 00:49
Witam.Krzyżanowska Katarzyna jest moją kuzynką mieszkamy niedaleko siebie,widzimy się prawie codziennie.Zaś Wilk Jan jest jej bratem.Często z nią rozmawiam na temat tej strony.



Co chodzi o Białokiernice to w mojej miejscowości mieszka Wodecki niestety mało ją pamięta,ale swój dom prawdopodobnie rozpoznał .Po za tym nie umie dokładnie pokażać nawet gdzie mieszkała moja mama,choć znają się do dziś.



Wiem,że w Zubowicach (niedaleko mnie)mieszkają Białokierniczanie.Postaram się czegoś dowiedzieć.



Pozdrawiam.
7194877 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Plan Białokiernicy - prośba o pomoc
^Remek
Administrator

Dodane dnia 14-06-2008 16:03
Bardzo Pani dziękuję za obiecaną pomoc. W poniedziałek (16-go) prześlę Pani przez Kaza nasze materiały o Białokiernicy. Przepraszam za opóźnienie - plan Olejowa mnóstwo czasu mi "zeżarł" (acz efekt końcowy chyba całkiem fajny), a na jutro szykujemy Dzień Reniowa.

Pozdrawiam
www.porcelanki.net Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Plan Białokiernicy - prośba o pomoc
^Kazimierz
Administrator

Dodane dnia 19-09-2008 12:04
Przyporządkowanie nazwisk do posesji wg planu w Białokiernicy wg rodziny Bieleckich i Drozda z Siemyśla na Pomorzu:
1-Sokołowski Józef 'Szułym'
2 -Jeziorański
3-Wajda
4-Procyk
5-Matwijiszyn Eliasz
6-Żurek Jan
19-Daszkiewicz Antoni
20-Kaczan Michał
37-Bil Wojciech
38-Szychta Franciszek
39-Dajczak Szymon
40 Żmudź Piotr
41-Kusiakiewicz Józef
47-Cieśla Paweł
48-Cieśla Józef
50-Krzyżanowski Michał i Hajduk Franciszek
51-Drozda Michał
52-Palamar Wasyl
53-Krzyżanowski Franciszek i Jan
54-Sokołowski Antoni (leśniczy) i Jan


-
Pozdrawia
Kazimierz Dajczak
Babimost
http://olejow.pl
http://olejow.pl/news.php Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Plan Białokiernicy - prośba o pomoc
~k_gorka
Użytkownik

Dodane dnia 11-10-2008 05:26
Informacji na temat Białokiernicy nie mam, za to wiem, że Procykowie mieszkali także na drugim końcu Czystopadów od Kotowiczów. Ojciec Stefanii Procyk miał centryfugę i prowadził rodzaj zlewni, do której okoliczni mieszkańcy znosili mleko aby uzyskać śmietanę. Wirówkę często obsługiwała Stefania - w ten sposób Michał Kotowicz, brat mojej babci, poznał swoją przyszłą żonę. Stefania miała siostrę. Nie wiem nic o jej rodzicach. Te informacje mam od mojej babci z d. Kotowicz. Jeśli ktoś wie więcej na temat tych rodzin, proszę o kontakt.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Plan Białokiernicy - prośba o pomoc
~meseritz
Użytkownik

Dodane dnia 26-10-2008 02:14
Witam. Rownież szukam informacji nt. rodzin Procyków oraz Pihanów. Wiem, że zamieszkiwali wsie Hukałowce i Wołczkowce. Za jakiekolwiek informacje dziękuję.
3394341 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Plan Białokiernicy - prośba o pomoc
~Kruschwitz Heinz
Użytkownik

Dodane dnia 29-04-2012 19:48
Hallo Kasia Gorka i moze meserotz. Siostra Stefanii Procyk miala na imie Emilia, wyszla na maz za Borowca i mieli dwoje dzieci: Tadeusza, ktory juz nie zyje i Urszule, ktora wyszla za Ziolkowskiego.
Dane rodzicow Stefanii i Emilii: ojciec Wasyl Procyk ur. 1880 zm. 30.08.1941 na zeslaniu w Karakandzie ZSSR, matka Karolina z d. Czepita.
Pozdrawiam Henryk.
4313279 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © Kazimierz Dajczak & Remigiusz Paduch; 2007-2020