dnd, d&d dungeons and dragons
 
Olejów na Podolu
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona główna ˇ Artykuły ˇ Galeria zdjęć ˇ Forum strony Olejów ˇ Szukaj na stronie Olejów ˇ Multimedia
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona główna
  Strona główna
  Mapa serwisu

Olejów na Podolu
  Artykuły wg kategorii
  Wszystkie artykuły
  Galeria zdjęć
  Pokaz slajdów
  Panoramy Olejowa 1
  Panoramy Olejowa 2
  Panoramy inne
  Stare mapy
  Stare pocztówki Olejów
  Stare pocztówki Załoźce
  Stare pocztówki inne
  Stare stemple 1
  Stare stemple 2
  Multimedia
  Słownik gwary kresowej
  Uzupełnienia do słownika
  Praktyczne porady1
  Praktyczne porady2
  Archiwum newsów
  English
  Français

Spisy mieszkańców
  Olejów
  Trościaniec Wielki
  Bzowica
  Białokiernica
  Ratyszcze
  Reniów
  Ze starych ksiąg

Literatura
  Książki papierowe
  Książki z internetu
  Czasopisma z internetu

Szukaj
  Szukaj na stronie Olejów

Forum
  Forum strony Olejów

Linki
  Strony o Kresach
  Inne przydatne miejsca
  Biblioteki cyfrowe
  Varia
  Nowe odkrycia z internetu

Poszukujemy
  Książki

Kontakt
  Kontakt z autorami strony

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 40
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 579
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: ~Bogoslawski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~henryksliwa
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 248
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Stanislaw (46 pkt.)
3) ~zdzich (31 pkt.)
4) ~Przybos (27 pkt.)
5) ~Jerzy Wodecki (26 pkt.)
6) ~edward (24 pkt.)

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Zobacz Temat
Olejów na Podolu | Forum olejowskie | Szukam informacji / proszę o pomoc
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: rodzina Sąsiadek
~pajak56
Użytkownik

Dodane dnia 23-02-2013 09:58
Witam Pani Ewo. Z zainteresowaniem przeczytałem wpisy odnośnie Naszego Rodu. Osobiście wywodzę się z linii Załoźieckiej. Mój pradziadek mieszkający i pochowany w Załoźcach miał na imię Ludwik wraz z żoną Marią z domu Soczyńska dochował się pięcioro dzieci: Katarzyna Chomicka -wyemigrowała do Ameryki; Agnieszka lub Jadwiga z mężem Mikołajem, który zginął w 1918r.; Jan - wyemigrował do Ameryki; Franciszek - wyemigrował do Ameryki oraz Józef z żoną Anną z domu Bondzel z której to linii ja pochodzę. Dochowali się siedmioro dzieci : Mieczysław, Alojzy,Zygmunt, Tadeusz, Kazimiera, Albert - zmarł na Syberii - Komi 6.07.1941r. oraz ostatni z synów Bolesław żołnierz 1 AWP 1 Dywizji im. T.Kościuszki, który był moim ojcem. W miesiącu sierpniu ub.r. miałem okazję przebywać kilka dni w Załoźcach, które dokładnie zwiedziłem i udokumentowałem fotograficznie. Dziadkowie moi mieszkali w nowym domu wybudowanym w 1937 roku w Starych Załoźcach nieopodal szkoły oraz zniszczonego kościoła. Po deportacji na Syberię dom ten zajęła milicja a po wojnie powstała tam biblioteka. Obecnie zamieszkiwany jest przez miejscową rodzinę. Od frontu zachował on swój pierwotny wygląd jednak tylna część nadaje się do remontu. Będąc na cmentarzu w Starych Załoźcach odnalazłem zaniedbany grób mojego pradziadka Ludwika, który wraz z małżonką w miarę możliwości odnowiliśmy. Na pomniku widoczne są na trzech płytach podstawy napisy :1-Tu spoczywa Ludwik Sąsiadek żył lat 65 zm. 9.03.1921r.
2- Marya Sąsiadek z.l.60 z.2.01.1922
3- Fundator Jan Sąsiadek R- 1923
Fundator Jan był synem Ludwika, który wyemigrował do Ameryki.
Nie opodal pomnika pradziadka odnalazłem jeszcze jeden pomnik z nazwiskiem Sąsiadek i napisami:
Tu spoczywają ŚP Kasper i Agnieszka Sąsiadek 1821-1876; 1854-1922 oraz syn Grzegorz 1875-1900. Tych zmarłych nie mogę ustalić wśród mojej linii, może Pani będzie wiedzieć coś więcej na ich temat. Jeżeli będzie Pani zainteresowana dokumentacją fotograficzną będącą w moim posiadaniu służę pomocą. Pozdrawiam. Tadeusz Sąsiadek syn Bolesława,wnuk Józefa, prawnuk Ludwika.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: rodzina Sąsiadek
~EwaSasiadek
Użytkownik

Dodane dnia 23-02-2013 15:38
Panie Tadeuszu, bardzo dziękuję za te wszystkie informacje. Jestem ciekawa, czy kiedyś uda nam się połączyć nasze drzewa? Przyznaję, że moje poszukiwania genealogiczne tymczasowo stanęły w miejscu, ze względu na dużą ilość innych zajęć, ale zamierzam do nich powrócić, jak tylko czas mi na to pozwoli. Bardzo chętnie obejrzę zgromadzoną przez Pana dokumentację fotograficzną. Mam nadzieję, że pewnego dnia również będę miała przyjemność odwiedzić Załośce smiley Pozdrawiam serdecznie, Ewa.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: rodzina Sąsiadek
~Przybos
Użytkownik

Dodane dnia 09-04-2013 19:34
Pani Ewo zapraszam do przeczytania wpisu w moim temacie o Rodzinie Pochwalowskich i Rodzinie Myszka i trochę o rodzinie Sąsiadek.
Pozdrawiam. Przyboś
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © Kazimierz Dajczak & Remigiusz Paduch; 2007-2020