Jesień 2009
Dodane przez Remek dnia Wrzesień 30 2009 14:20:34
 Witamy wszystkich jesienną porą.

Mieliśmy z Kazimierzem trochę dodatkowych zajęć, bo i ogrody "na karku" - pora zbierania owoców. Dla piszącego te słowa były jeszcze specjalne "atrakcje" w postaci wymiany instalacji w budynku. "Miłe" przebudzenia przy dźwiękach ciężkich wiertarek do betonu (wieżowiec z gierkowskiej wielkiej płyty), hałas po całych dniach... I tak przez parę tygodni. Nie był to niestety okres sprzyjający pracy twórczej.

We wrześniu dodaliśmy na stronie wspomnienia Sybiraka Władysława Strąga z wywiezionej przez Sowietów osady Halczyna Dolina (materiał podzielony na sześć artykułów) oraz wcześniej sześć artykułów poświęconych hrabiemu Kazimierzowi Wodzickiemu.

W październiku planujemy dwa wrzuty tematyczne - jeden 20 X w 120-tą rocznicę śmierci hrabiego Kazimierza Wodzickiego (olejowskie fragmenty z jego książek ornitologicznych) drugi tuż przed 1.XI (nowe wypisy ze źródeł poświęcone walkom polsko-ukraińskim w okolicach Olejowa i Załoziec w 1919 roku). Będzie też ruszenie zaległości - czyli przede wszystkim udostępnienie Wam nowych materiałów z sierpniowej wycieczki do Olejowa (zdjęcia i filmy). Trwają również prace prace nad nowymi nazwiskami ze starych ksiąg kościelnych. Uaktualnienia naszych spisów planujemy na okolice 12 i 26 października. Będziemy się starali robić to nazwiskami, żeby wszystkie nowe osoby z danego rodu trafiły naraz w jednym rzucie (co pozwoli uniknąć pracochłonnego poprawiania). Całość materiału zapewne przeciągnie się nawet do grudnia, bo rekordów w bazie jest kilka tysięcy (osób oczywiście wyjdzie znacznie mniej - powtarzały się akuszerki, czy osoby chrzestnych, niektóre niemowlęta z księgi urodzeń trafiały do księgi zgonów itd.). W każdym razie te uzupełnienia będą się pojawiały w cyklach co 2-3 tygodnie, na przemian z artykułami. Strona potrzebuje również "zastrzyków świeżej krwi" w postaci tych nowych artykułów, więc i dla nich musi się znaleźć czas.

Pozdrawiają
Administratorzy

Rozszerzona zawartość newsa