Trzydzieści jeden nowych pocztówek!!!
Dodane przez Remek dnia Czerwiec 24 2018 03:57:53

Miło mi obwieścić Czytelnikom, że wiosną 2018 roku nasze zbiory starych pocztówek się podwoiły.

Połączonymi siłami Przyjaciół i Administratorów naszego projektu udało się kupić za granicą potężny zbiór pamiątek po saskim żołnierzu z I wojny światowej.

Plutonowy (Unteroffizier) Hans Barchmann z Lipska służył przy sztabie niemieckiej 92. dywizji piechoty. Wojenny los rzucił go do Olejowa i Białokiernicy. Jak wynika z korespondencji, był zatrudniony w polowej księgarni. W takich miejscach, oprócz książek i gazet, zazwyczaj sprzedawano też karty pocztowe. Plutonowy Barchmann miał więc łatwy dostęp do tych wydawnictw - i wysyłał je swojej rodzinie, jako ciekawostkę. Część tej kolekcji uległa rozproszeniu, lecz mimo to trafił w nasze ręce spory zbiór wojennych widokówek i zdjęć, łącznie 86 sztuk, w tym aż 31 z okolic, którymi zajmujemy się w ramach projektu historycznego "Olejów na Podolu".

Doszły nam skany 17 nowych pocztówek z Olejowa, sześciu z Białokiernicy, jednej z Trościańca Wielkiego, pięciu z Załoziec i dwóch z okolic Harbuzowa. Zdjęcia pięknej jakości, ze szklanych negatywów. Zapraszamy do oglądania!

Uaktualnione artykuły:
Olejów na starych pocztówkach
Załoźce na starych pocztówkach
Stare pocztówki z innych miejscowości

Nowe artykuły:
Listy z Olejowa w języku niemieckim cz.1

Rozszerzona zawartość newsa