Książka PDF
Dodane przez Remek dnia Grudzień 19 2014 21:49:10

Drobny prezent świąteczny dla naszych Czytelników.

W rozwinięciu tego newsa ("czytaj więcej") zamieszczamy link do książki Pana Henryka Śliwy, Przyjaciela naszego projektu od początku jego istnienia i autora wspomnień z Bzowicy.

Pan Henryk zebrał wszystkie swoje teksty, napisane dla strony "Olejów na Podolu" i opublikował je w postaci książki. W niewielkim nakładzie - dla rodziny i kilku zaprzyjaźnionych osób (w tym administratorów naszej strony). Jak za czasów Guttenberga, bo Autor był jednocześnie drukarzem i introligatorem.

Niestety nie ma możliwości wydania jej w większym nakładzie, choć bardzo byśmy tego chcieli, a wśród Czytelników na pewno znaleźliby się chętni. Ale - za zgodą Autora - publikujemy tą książkę w postaci elektronicznej. Można ją czytać na komputerze, a nawet sobie wydrukować. Książka jest wykonana w formacie A5.

Zapraszamy do lektury i bardzo dziękujemy Panu Henrykowi.

Remigiusz Paduch i Kazimierz Dajczak
Administratorzy strony "Olejów naPodolu"


Rozszerzona zawartość newsa
Książkę w postaci elektronicznej możecie pobrać tutaj:

http://www.olejow.pl/remek/Wies_mego_dziecinstwa.pdf


Jest w formacie PDF i zajmuje około 1,4 MB. Przy wolniejszym łączu internetowym najlepiej ją zapisać na dysku i oglądać na własnym komputerze.

Książka jest wykonana w formacie A5. Można ją czytać w postaci elektronicznej, a jeśli ktoś zechce - nawet wydrukować.

O drukowaniu kilka uwag. Może będą przydatne. Najlepiej ją drukować po dwie strony na arkusz A4 - jest taka możliwość w programie Adobe Reader, obecnym prawie w każdym komputerze z systemem Windows. Można także drukować książkę obustronnie, w układzie broszury. Z tym że wtedy najlepiej dzielić ją na segmenty, bo całość wyjdzie za gruba i nie da się razem zszyć. Czyli drukować na przykład broszury po 16 lub po 32 stron, a potem je łączyć razem. Tak właśnie robił Pan Henryk.