W świątecznym nastroju
Dodane przez Remek dnia Marzec 31 2013 00:37:53
 Kolejna duża praca na ukończeniu - wypisy z mieszkańcami Załoziec, roczniki 1830-1855. Bardzo dziękujemy naszemu zagranicznemu Dobrodziejowi! Dodane nowe artykuły:
Załoźce księga urodzeń 1846-1850
Załoźce księga urodzeń 1852-1855

Powstała nowa kategoria artykułów "Załozieckie księgi kościelne". Na razie dwie części chrztów, po świętach trzy następne, później śluby i zgony. Będą także indeksy chrztów, ślubów i zgonów - czyli wszystko (w wersji skróconej) w jednym artykule, w układzie alfabetycznym. Czytelnikom ułatwi to orientację. Do tej nowej kategorii będą trafiały tylko kompletne roczniki. Będą także wypisy z innych wiosek załozieckich - nie opisywanych na stronie (Seretec, Zagórze, Obarzańce). Żaden podarowany skan się nie zmarnuje. Ale to pewnie dopiero w okolicach wakacji. Na razie priorytet mają prace z miejscowościami opisywanymi na stronie, obiecaliśmy także pomoc przy księgach z Milna.

Na koniec o prezentach. Tuż przed świętami dostaliśmy dwa miłe listy. Ksiądz Oleksiy Bodnarczuk z Olejowa przysłał nam skany dwóch pieczęci i zdjęcie przedwojennego obrazka - pamiątki Pierwszej Komunii Świętej. Pieczęcie już dodaliśmy na stronę, obrazek dodamy niebawem. Od jednego z naszych Czytelników dostaliśmy zdjęcia kolejnej olejowskiej pocztówki - już dziewiątej w zasobach naszej strony. Bardzo dziękujęmy za te prezenty!!! Uzupełnione artykuły:
Olejów na starych pocztówkach
Czar starych pieczęci - część 1

Nasz Czytelnik, Pan Darek, konsekwentnie przekopał się dla nas przez kolekcję starych czasopism. Ostatnio pisaliśmy o setce nowych wycinków dot. Załoziec, teraz już chyba ta liczba się podwoiła. "Wirtualna szuflada" trzeszczy w szwach. Wielkie podziękowania! Za 2-3 tygodnie coś z tych nowych zdobyczy opublikujemy na stronie.

Wesołych Świąt, Drodzy Czytelnicy!

Rozszerzona zawartość newsa