Uaktualnienie bazy przodków - 43 rody
Dodane przez Remek dnia Stycznia 22 2013 12:52:47

Tym razem głównie materiały z ksiąg rzymskokatolickich. W niniejszym wrzucie są prawie wszystkie rody średniej wielkości z sześciu wiosek załozieckich. Dodane 40 nowych artykułów, uzupełnione 3 artykuły. Pełną listę zamieszczamy w rozwinięciu tego newsa, kliknijcie na "czytaj więcej".

W obróbce jeszcze duże polskie rody z tychże wiosek (m.in. Krąp, Krupnicki, Żak, Kociubiński, Ferenc, Olender, Półtorak, Dajczak i inne), uzupełnienia polskich rodów z Olejowa i Trościańca, oraz małe rody i pojedyncze osoby do artykułów zbiorowych.

Przy okazji właśnie przekroczyliśmy liczbę 900 artykułów na naszej stronie. I to znacznie, bo gdy piszę te słowa jest ich 937. A pamiętasz, Kazimierzu, nasze początki w 2007 roku? Jak się martwiliśmy, co zrobimy, gdy już się nam skończą materiały? (dość ubogie wtedy) Ależ to wszystko daleko zaszło...

Na koniec postscriptum do Załoziec. W ubiegłym tygodniu mieliśmy 18 kompletnych roczników. To jest 326 nowych stron do opracowania. 1078 chrztów, 279 ślubów, 988 zgonów. Piszę "mieliśmy", bo teraz już mamy 23 pełne roczniki. :) Tych nowych prezentów jeszcze nie policzyłem.

I parę ciekawostek związanych z Załoźcami. W przyszłości będzie je można osobno opracować. Księgi kościelne to nie tylko dane genealogiczne. Duża ilość rzemieślników, urzędników i innych zawodów w masteczku. Chorzy zmarli w szpitalu Sióstr Miłosierdzia - kim byli (głównie osoby z innych okolic), na co umierali. Oczywiście nie ma tu nazwisk wyleczonych i ich chorób, jedynie ci, którym już nie udało się pomóc. Nazwiska zmarłych w Załoźcach Sióstr Miłosierdzia. Galicyjskie schematyzmy wymieniają tylko Przełożone domu załozieckiego, a tu poznamy także zwykle Siostry i czasem ich funkcje, np. przy jednej widziałem dopisek "kierowniczka szpitala". Epidemia cholery z 1831 roku - największa plaga, jaka dotknęła naszych przodków w XIX wieku. W Załoźcach także zmarło wielu ludzi, podobnie jak w Olejowie czy Trościańcu. Reasumując - dostaliśmy ciekawe źródło historyczne o kresowym miasteczku.

Dziękujemy!!! Un grand merci pour le intéressant matériel historique!!!

Remigiusz Paduch, administrator


Rozszerzona zawartość newsa
Dodane 40 nowych artykułów:

Nazwisko Bogucki
Nazwisko Bojko
Nazwisko Borejko
Nazwisko Boszko - Bożko
Nazwisko Breus
Nazwisko Byczek
Nazwisko Chadała
Nazwisko Dec
Nazwisko Derech
Nazwisko Dzwonkowski
Nazwisko Fedczyna
Nazwisko Gładysz
Nazwisko Grela
Nazwisko Jabłoński
Nazwisko Kałuszka - Kałużka
Nazwisko Kecko - Kiecko
Nazwisko Klim
Nazwisko Kłos
Nazwisko Kotowicz
Nazwisko Kozakiewicz
Nazwisko Kukurudza - Kokurudza
Nazwisko Morawski
Nazwisko Moroz
Nazwisko Nazarewski
Nazwisko Owsiak
Nazwisko Partacz
Nazwisko Paryj - Parij
Nazwisko Pasiecznik
Nazwisko Pryjmak - Prijmak
Nazwisko Ptasznik
Nazwisko Rapir - Rapier
Nazwisko Rawa
Nazwisko Romanów
Nazwisko Szandurski
Nazwisko Szeliga
Nazwisko Wawruch
Nazwisko Worobiec
Nazwisko Zając
Nazwisko Żuk
Nazwisko Żukowski

Uzupełnione trzy istniejące artykuły:

Nazwisko Górski
Nazwisko Puhacz - Puchacz
Nazwisko Sokołowski