Trościaniec Wielki
Dodane przez Remek dnia Czerwiec 23 2010 15:07:26
 Uczestnikom wycieczki autokarowej do Trościańca Wielkiego gratulujemy pięknych wrażeń.

Doszła do nas wiadomość o bardzo miłym przyjęciu. Z wyjazdu do Trościańca największym przeżyciem dla podróżnych było chyba powitanie, jakie zgotowali im mieszkańcy pod przewodnictwem ich duchowego opiekuna - Ojca Stefana Garbicza. Procesja powitalna z kościelnymi chorągwiami. Przejście przez ogromny wieniec - bramę w kształcie serca - i błogosławieństwo. Ekumeniczne nabożeństwo w kościele. Msza odprawiona przez ks. Krzysztofa Domagalskiego (uczestnika pielgrzymki i naszego Użytkownika). Po mszy przyjęcie na powietrzu. Spotkanie z sąsiadami i znajomymi. Cmentarz uprzątnięty przez dzieci i młodzież pod opieką O. Garbicza.

Ale nie będziemy Wam tego wszystkiego opisywać "z drugiej ręki". Czekamy teraz na relacje samych uczestników wycieczki. A także na zdjęcia - i może filmy? Internet to niesamowity wynalazek. Nie wychodząc z domu można dzielić się z innymi - i każde dodane zdjęcie czy tekst od razu będzie dostępne dla każdego miłośnika Trościańca, gdziekolwiek się znajduje, w Polsce, w USA, czy w innych krajach.

Wszystkim związanym z Trościańcem dedykujemy ostatni wrzut tematyczny. Artykuł o trościanieckich księżach. Spis trościanieckich rzemieślników, sklepów i usług. Oraz kolejne fragmenty książki ś.p. Pana Antoniego Worobca "Nasz Kresowy Dom" - tekst Pani Katarzyny Olender "Kufer Morawskich".

Dodane cztery nowe artykuły:
Trościanieccy księża
Rzemiosło, handel i usługi w Trościańcu Wielkim
Kufer Morawskich cz.1
Kufer Morawskich cz.2

Od Pana Henryka Śliwy doszła też kolejna część wspomnień bzowickich
Owoce i przetwory na zimę


Rozszerzona zawartość newsa