Szukamy przodków
Dodane przez Remek dnia Luty 21 2010 21:11:31

Dla Czytelników strony internetowej "Olejów na Podolu" - nowe wypisy ze starych ksiąg kościelnych.


Jako osobne, nowe artykuły: nazwiska Juźwin, Krzywy, Masztalerz, Owczarz, Sikorski, Sokołowski, Tomczyszyn, Wolaniuk, Zarwański

Jako uzupełnienie istniejącego artykułu: nazwiska Mądrzycki


W ciągu następnych dwóch tygodni kolejne partie nazwisk, z następnych rodów.

Te materiały to efekt wielu godzin pracy. A dla nas, administratorów, duża satysfakcja. Cieszymy się, że możemy je pokazać naszym Czytelnikom. Że będziecie to teraz przeglądać, szukać wśród tych osób swoich przodków, może uzupełniać drzewa genealogiczne Waszych rodzin. Że nazwiska wielu z tych ludzi zostaną przywołane z niepamięci.

Życzymy miłej lektury i owocnych poszukiwań.

Administratorzy
Remigiusz Paduch i Kazimierz Dajczak


Rozszerzona zawartość newsa
Jeszcze parę uwag technicznych.

Kobiety zamężne zapisujemy pod nazwiskami rodowymi.

Współmałżonkowie z innych rodów (i dzieci zamężnych kobiet) będą dodane dopiero przy publikowaniu partii nazwisk z owego rodu. Więc - w niektórych przypadkach - będziecie musieli na nie trochę poczekać. Żeby sobie usprawnić pracę, zdecydowaliśmy się na obróbkę nazwisk poszczególnymi rodami. Ułatwia to wyłapywanie nieścisłości/omyłek przy poszczególnych nazwiskach, no i przy okazji unikamy pracochłonnego poprawiania / uzupełniania dziesiątków artykułów naraz.

Zdecydowaliśmy też, że każdy ród, dla którego trafi się w naszych materiałach co najmniej dwadzieścia różnych osób (wyróżnione pogrubioną czcionką), zostanie przeniesiony do osobnego artykułu. Poprzednio ta poprzeczka była trochę wyżej ustawiona, bo dopiero od czterdziestu różnych osób. Więc na przykład gotowy od jesieni olejowski ród Drozdowskich, czy niektóre rody z Trościańca Wielkiego, do których prawdopodobnie teraz nic nie dojdzie, również się do takich przenosin kwalifikują. Ale zrobimy to dopiero po zakończeniu prac z nowymi materiałami, przy okazji generalnych porządków w kategorii "Szukamy przodków".

I tyle od nas, jeszcze raz życzymy miłej lektury. Chętnie opublikujemy Wasze drzewa genealogiczne, jeśli je przyślecie. Wszelkie dobre słowa - też mile widziane.