Plan sporządzony na podstawie odręcznych szkiców przez Stanisława Bila, Franciszka Górskiego i Antoniego Worobca.
[źródło: Antoni Worobiec "Trościaniec Wielki - Wieś Ziemi Załozieckiej". Zielona Góra 1999, nakładem Koła Środowiskowego b. Żołnierzy Armii Krajowej ze wsi Trościaniec Wielki, z siedzibą w Zbąszynku]
I jego uaktualniona wersja, z 2001 roku. Czerwonym kolorem zaznaczono te budynki, które zachowały się do czasów obecnych.
[źródło: Antoni Worobiec "Dzieje parafii i kościoła p.w. Najśw. Serca Jezusa w Trościańcu Wielkim (1906-2006)". Zielona Góra 2006, wyd. Wspólnota Trościanieckich Rodaków w Kosieczynie gm. Zbąszynek.]
"NA DWORSKIM BOKU"
1. |
Dwór i folwark Sióstr Miłosierdzia |
2. |
Ochronka i agronomówka Sióstr Miłosierdzia |
3. |
Żmudź i Półtorak Józef |
4. |
Łaciak Franciszek |
5. |
Łokieć Józef (Gumienny) |
6. |
Łaciak Józef |
7. |
Gierc Wojciech |
8. |
Kusiak Maria ż. Marcina |
9. |
Kusiak Anna ż. Józefa |
10. |
Derech Józef |
11. |
Strąk Grzegorz |
12. |
Bil Zygmunt |
13. |
Półtorak Szczepan |
14. |
Półtorak Franciszek |
15. |
Kusiak Jan |
16. |
Sierżant Jan |
17. |
Płoszaj Jan |
18. |
Wojtyna Józef |
19. |
Nestor Wasyl |
20. |
Świątkiewicz Antoni |
21. |
Naróg Wojciech |
22. |
Grudziński Piotr |
23. |
Olender Józef |
24. |
Dodek Mieczysław |
25. |
Czaharynka Katarzyna |
26. |
Sąsiadek Franciszek |
27. |
Dajczak Jan |
28. |
Gruntowski Maciej |
29. |
Bil Wojciech |
30. |
Półtorak Wincenty |
31. |
Górski Jan |
32. |
Nogas Piotr |
33. |
Jaśnij Józef |
34. |
Bil Paweł |
35. |
Łokieć Piotr |
36. |
Sklep art. bławatnych (Łokieć P. i Kusiak Józef) |
37. |
Dajczak Sylwester |
38. |
Dajczak Wincenty |
39. |
Łokieć Antoni |
40. |
Olender Józef |
41. |
Bielecki Jan (sołtys) |
42. |
Bielecki Michał |
43. |
Tzw.: "Gmytrówka" - niezasiedlona |
44. |
Gruntowski Andrzej |
45. |
Bolak Milko |
"NA SIOLE"
46. |
Dajczak Kazimierz |
47. |
Srokowski Jan |
48. |
Olender Józef |
49. |
Górski Józef |
50. |
Olender Józef "kucy" |
51. |
Półtorak Władysław (mleczarz) |
52. |
Kusiak Wincenty |
53. |
Bielecki Dominik |
54. |
Górski Adam |
55. |
Łokieć Mikołaj |
56. |
Gruntowski Franciszek |
57. |
Łokieć Jan |
58. |
Półtorak Jan (polowy) |
59. |
Olender Zofia - Górska |
60. |
Olender Franciszek |
61. |
Półtorak Kazimierz - Zarembowski |
62. |
Półtorak Ludwik |
63. |
Olender Jan |
64. |
Gruntowski Władysław |
65. |
Półtorak Marian |
66. |
Dziś Zofia |
67. |
Półtorak Jan |
68. |
Fiec Szczepan |
69. |
Półtorak Jan - Świątkiewicz |
70. |
Dajczak Jan i Zofia |
71. |
Olender Alojzy |
72. |
Żmudź Józef |
73. |
Pałamarz Mikołaj |
74. |
Derech Mikołaj |
75. |
Żuk Piotr |
76. |
Kużel Józef |
77. |
Kużel Franciszek |
78. |
Gałuszka Jan |
79. |
Strąk Władysław |
80. |
Kusiak Józef |
81. |
Drozd Józef |
82. |
Drozd Franciszek |
83. |
Gierc Józef |
84. |
Sikora Zofia |
85. |
Jasny Jan |
86. |
Jasny Józef |
87. |
Sołęga Franciszek |
88. |
Bil Julian |
89. |
Olender Władysław |
90. |
Olender Józef - Kasper |
91. |
Kusiak Szymon |
92. |
Kusiak Józef - Konobra |
93. |
Dajczak Wojciech |
94. |
Półtorak Jan - Kłym |
95. |
Fiec Marek |
96. |
Gierc Stanisław |
97. |
Półtorak Piotr - Kłym |
98. |
Zarwański Franciszek |
99. |
Buczny Paweł |
100. |
Półtorak Franciszek |
101. |
Buczny Franciszek |
102. |
Półtorak Piotr |
103. |
Żmudź Michał |
104. |
Makarewicz Jan |
105. |
Bielecki Edward |
106. |
Wojtyna Jakub |
107. |
Wojtyna Józef |
108. |
Dzik Antoni |
109. |
Dzik Władysław |
110. |
Probostwo rzymsko-katolickie |
111. |
Olender Jan |
112. |
Półtorak August |
113. |
Półtorak Kazimierz |
114. |
Półtorak Franciszek |
115. |
Wojtyna Józef |
116. |
Drozd Wincenty |
117. |
Turczyńska Helena |
118. |
Wodecki Jan |
119. |
Półtorak Józef - Kłym |
120. |
Kuźma Józef |
121. |
Junak Stanisław - leśniczy |
122. |
Olender Józef na tzw. "Wawrzolinówce" |
123. |
Remiza Straży Pożarnej |
124. |
Dom Ludowy i sklep Kółka Rolniczego |
125. |
Zakrecki Michał |
126. |
Drozd Ignacy |
127. |
Drozd Aniela |
128. |
Mleczarnia Spółdzielni Mleczarskiej |
129. |
Wodecki Stanisław |
130. |
Publiczna Szkoła Powszechna |
131. |
Sąsiadek Jan |
132. |
Olender Józef |
133. |
Olender Wincenty |
134. |
Wałyluk Szczepan |
135. |
Dajczak Jan |
136. |
Półtorak Jan - Stachów |
137. |
Sąsiadek Józef |
138. |
Dajczak Maciej i Józef |
139. |
Jaworski Franciszek |
140. |
Olender Leon |
141. |
Dajczak Józef |
142. |
Dzik Józef |
143. |
Kusiak Józef |
144. |
Łaciak Jan i Józef |
145. |
Strąk Helena |
146. |
Olender Michał |
147. |
Sikora Piotr |
148. |
Bil Józef |
149. |
Fiec Antoni |
150. |
Fiec Józef |
151. |
Fiec Hieronim |
152. |
Sołęga Filip |
153. |
Łaciak Jan |
154. |
Olender Józef "Hotka" |
155. |
Kusiak Jan |
156. |
Kusiak Katarzyna |
157. |
Wodecki Feliks |
158. |
Hanczaruk Wojciech |
159. |
Dajczak Franciszek (wcześniej Olender Józef) |
160. |
Dajczak Antoni (wcześniej Sudal Wojciech) |
161. |
Sudal Jan |
162. |
Grygus Maria |
163. |
Wojtyna Jan |
164. |
Strąk Andrzej |
165. |
Strąk Antoni |
166. |
Jasny Jan |
167. |
Drozd Katarzyna |
168. |
Grudzińska Zofia |
169. |
Bil Jakub |
170. |
Gałuszka Jan |
171. |
Olender Jan "na Klinie" |
172. |
Naróg Wojciech |
173. |
Mielczuk Jan |
174. |
Dajczak Wojciech |
"NA DĘBINIE"
175. |
Płoszaj Michał |
176. |
Makarewicz Michał |
177. |
Bil Antoni |
178. |
Łokieć Tomasz |
179. |
Młynek Jan |
180. |
Gmytrów Józef |
181. |
Bazan Józef |
182. |
Wojtyna Józef |
183. |
Półtorak Jan "Krokus" |
184. |
Mielnik Wasyl |
185. |
Młyn Gospodarczy "Spółki Młyńskiej" |
186. |
Worobiec Józef |
187. |
Drozd Józef |
188. |
Wojtyna Andrzej |
189. |
Wojtyna Zofia |
190. |
Sudal Piotr |
191. |
Bil Piotr |
192. |
Bil Andrzej |
193. |
Bil Wojciech |
194. |
Bil Jan |
195. |
Bil Michał |
196. |
Gruntowski Szczepan |
197. |
Sąsiadek Marcin |
198. |
Sąsiadek Andrzej |
199. |
Sołęga Józef |
200. |
Strąk Andrzej |
201. |
Olender Wincenty |
202. |
Olender Katarzyna + Kusiak Józef |
203. |
Olender Józef |
204. |
Olender Franciszek |
205. |
Olender Jan - Katarzyna Dajczak |
206. |
Kusiak Jan |
207. |
Kusiak Kazimierz |
208. |
Gierc Józef |
209. |
Dajczak Jan (wcześniej Parnas Lejzor) |
210. |
Dajczak Franciszek |
211. |
Dajczak Zofia |
212. |
Dajczak Michał |
213. |
Wojtyna Józef |
214. |
Grygus Stanisław |
215. |
Bil Józef |
216. |
Dajczak Jan |
217. |
Omilanowski Józef |
218. |
Półtorak Jan "Pawłusek" |
219. |
Sikora Józef |
220. |
Sosiński Józef |
221. |
Dajczak Franciszek |
222. |
Sikora Józef |
223. |
Buczny Jakub |
224. |
Dajczak Władysław |
225. |
Naróg Michał |
226. |
Krupnicka Anna |
227. |
Trymbulak Michał |
228. |
Trymbulak Józef |
229. |
Strąk Andrzej |
230. |
Półtorak Franciszek |
231. |
Kowal Józef |
232. |
Półtorak Maciej |
233. |
Wodecki Józef |
234. |
Kusiak Franciszek |
OSADA - "ZARĘB"
235. |
Drozd Jan |
236. |
Półtorak Jakub |
237. |
Półtorak Stanisław |
238. |
Kusiak Józef |
239. |
Półtorak Józef - Zarembowski |
240. |
Półtorak Jan - Zarembowski |
"NA RUSKIM BOKU"
241. |
Jaśnij Józef |
242. |
Olender Piotr |
243. |
Bil Wincenty |
244. |
Olender Tadeusz |
245. |
Puhacz Franciszek |
246. |
Dajczak Jakub |
247. |
Bielecki Michał |
248. |
Jaśnij Paweł |
249. |
ŁydzeckiJózef |
250. |
Chaim Adam |
251. |
Serba Maria |
252. |
Kuźma Józef |
253. |
Łokieć Józef |
254. |
Kusiak Łukasz |
255. |
Półtorak Jan |
256. |
Półtorak Józef |
257. |
Żytyński Józef |
258. |
Żytyński Piotr |
259. |
Kusiak Wojciech |
260. |
Jaśnij Mikołaj |
261. |
Mazurek Katarzyna |
262. |
Turczyński Józef |
263. |
Kużel Mikołaj |
264. |
Druczel Józef |
265. |
Wojtyna Franciszek |
266. |
Sąsiadek Andrzej |
267. |
Stechlińska Regina |
268. |
Jaśnij Teodor |
269. |
Drozd Ołena |
270. |
Dajczak Piotr |
271. |
Krówka Franciszek |
272. |
Naróg Piotr |
273. |
Szandurska Tekla |
274. |
Półtorak Roman |
275. |
Półtorak Katarzyna |
276. |
Fiec Kazimierz |
277. |
Bolak Józef |
278. |
Derech Dańko |
279. |
Żmudź Jan |
280. |
Nogas Piotr |
281. |
Worobiec Semen |
282. |
Drozd Piotr |
283. |
Sąsiadek Jan |
284. |
Ciuma Michał |
285. |
Morawski Jan |
286. |
Trymbulak Józef |
287. |
Masztalerz Jan |
288. |
Półtorak Józef |
290. |
Ukraiński Dom Narodowy |
291. |
Parafia grecko - katolicka |
292. |
Derech Józef |
293. |
Cieński Jan |
294. |
Niemilowski Mikołaj |
295. |
Bolak Piotr |
296. |
Kużel Józef |
297. |
Bolek Józef |
298. |
Żmudź Wincenty |
299. |
Matwij Józef |
300. |
Glas Mikołaj |
301. |
Młynek Antoni |
302. |
Młynek Michał |
303. |
Trymbulak Ludwik |
304. |
Janczyk Józef |
305. |
Bieńkowski Władysław |
306. |
Bochenko Mikołaj |
307. |
Bochenko Piotr |
308. |
Sereda Michał |
309. |
Dzidycz Józef |
310. |
Lisowski Jan |
311. |
Żytyński Jan |
312. |
Świstak Jan |
313. |
Półtorak Ludwik |
314. |
Czapajło Teodor |
315. |
Stechliński Jan |
316. |
Półtorak Stanisław |
317. |
Daniłów Jan |
OSADA - "PASIEKA"
318. |
Półtorak Józef |
319. |
Półtorak Jan |